Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła – 24.10.2021 r.

1.   Do końca października nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30 a Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

2.   W najbliższą niedzielę zakończenie nabożeństw różańcowych, dzieci niech przyjdą z planszami w sobotę, będą pamiątkowe nagrody.

3.   W czwartek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4.   Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie pół godziny przed nabożeństwem różańcowym, w piątek spowiedź od godz. 16.30. Zachęcamy do spowiedzi w celu zyskania odpustów za zmarłych.

5.   W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. przed południem będą w porządku niedzielnym, po południu nabożeństwo pokutne połączone z Mszą św. rozpocznie się o godz. 13.30. Odbędzie się też kwesta na cmentarzu na utrzymanie cmentarza.

6.   Przez cały miesiąc listopad po Mszy św. wieczornej będą wypominki. Wypominki roczne będą w niedziele przed Mszą św. o godz. 6.30, 9.00 i 11.00.

7.   Wczoraj odbyło się generalne sprzątanie cmentarza przez mieszkańców Gnojnicy. Bóg zapłać tym, którzy przyszli za sumienną pracę.

8.   Bóg zapłać tym, którzy porządkując groby na cmentarzu zabierają śmieci do domu, jeśli już je wyrzucamy na cmentarzu, pamiętajmy o ich segregowaniu: szkło, plastik, sztuczne kwiaty i sztuczne wieńce wrzucamy do kontenera, natomiast naturalne kwiaty, trawę, ziemię, naturalne wieńce kładziemy na pryzmę obok. Z kwiatków prosimy ściągać doniczki. Bardzo prosimy by nie dawać starych stroików na opuszczone groby. Ograniczmy też ilość kwiatów i zniczy na grobach bliskich zmarłych. Najpiękniejszym darem jest nasza modlitwa, przyjęta komunia św., czy odpust ofiarowany za zmarłych.