Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Zwykła – 13.02.2022r.

  1. W poniedziałek obchodzimy święto św. Cyryla i Metodego.
  2. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.
  3. W najbliższy piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne wynagradzające za nasze grzechy. Za tydzień 20.02 – poprowadzą je mieszkańcy Góry Ropczyckiej a za 2 tygodnie 27.02 – mieszkańcy Gnojnicy w następującym porządku:

– po prymarii mężczyźni

– po Mszy św. o godz. 9.00 młodzież

– po sumie kobiety i dzieci

– po południu o godz. 15.30 ci, którzy nie mogli być wcześniej

Materiały do adoracji są w zakrystii.

5. W najbliższą niedzielę będzie składka na ogrzewanie kościoła i kaplicy w Gnojnicy.

6.Przy klasztorze Braci Kapucynów powstała inicjatywa budowy studni w Afryce im. O. Hieronima. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej klasztoru.

7.Burmistrz Sędziszowa Młp. przypomina, że do 28 lutego można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej oraz powiadamia, że od 17 lutego do 1 marca będzie prowadzona rekrutacja do przedszkoli.

8. Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziszowie informuje o możliwości wzięcia udziału w Programie „Korpus Wsparcia Seniorów” przeznaczonym dla osób 65+. Seniorom, którzy zgłoszą się do programu, zostanie zapewniony darmowy dostęp do opasek bezpieczeństwa monitorujących podstawowe funkcje życiowe w celu jak najszybszej reakcji i udzielenia pomocy medycznej. Zgłaszanie chęci uczestnictwa w programie – do 16 lutego br.