I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022 r.

  1. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
  2. W Wielkim Poście zachęcamy do abstynencji od alkoholu i wpisywania się do księgi trzeźwości, która jest wyłożona w kaplicy Matki Bożej.
  3. W najbliższą niedzielę  będziemy przeżywać  dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na rzecz pomocy misjonarzom.
  4. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne przysłane przez Caritas w cenie 6 zł i świece paschaliki po 10 zł. Przy wyjściu z kościoła można zabrać skarbonki na jałmużnę wielkopostną , które złożymy w Niedzielę Miłosierdzia.
  5. W ubiegłą niedzielę i Środę Popielcową zostało zebranych do puszek na pomoc dla Ukrainy 11671 zł i 100 dolarów. Bóg zapłać!
  6. Na bocznym ołtarzu jest skarbonka na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
  7. Ochotnicza Straż Pożarna w Gnojnicy będzie zbierać na pomoc dla Ukrainy trwałe produkty żywnościowe i środki higieniczne we wtorek i środę w godz. 9.00-12.00 i 15.00-18.00. Dla łatwiejszego transportu proszą by były to całe zgrzewki czy kartony.