III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022 r.

  1. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale o godz. 15.00.
  2. W najbliższym tygodniu od czwartku do niedzieli odbędą się w naszej parafii rekolekcje parafialne i szkolne. Poprowadzi je ks. Tadeusz Mieleszko proboszcz parafii Ropczyce – Witkowice. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji i ks. Rekolekcjonisty. Skorzystajmy z tego czasu nawrócenia oraz porządkowania swojego życia w świetle Bożego Słowa. Składka rekolekcyjna będzie w sobotę.
  3. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy św. wieczorowej będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, deklaracje są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W ubiegłą niedzielę zebrano do puszek na misje 3040 zł. Bóg zapłać za ofiarność.
  5. Jak co roku można składać trwałe produkty żywnościowe, które zostaną przekazane na święta, przez Parafialny Zespół Caritas, najbardziej potrzebującym parafianom.
  6. Dzisiaj w godz. 8.00-20.00, w Szkole Podstawowej w Górze Ropczyckiej odbywają się konsultacje nad zmianą nazwy Góra Ropczycka na Góra Królewska. Czynne prawo udziału w konsultacjach mają stali mieszkańcy miejscowości.