Niedziela Palmowa – 10.04.2022 r.

 1. Dzisiaj na każdej Mszy św. poświęcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
 3. W tym tygodniu będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do środy w godz. 16.00 – 18.00 i przed poranną Mszą św.
 4. Do wtorku można składać trwałe produkty żywnościowe, które zostaną przekazane przez Parafialny Zespół Caritas najbardziej potrzebującym.
 5. W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 23.00.
 6. W Wielki Piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, o 17.30 Liturgia Męki Pańskiej. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do 23.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły dotyczy osób od 18 do 60 roku życia, natomiast powstrzymanie się od pokarmów mięsnych dotyczy osób od 14 roku do końca życia.
 7. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 -13.00 co pół godziny. Poświęcenie w Gnojnicy o godz. 9.00. Liturgia Paschalna Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00 obrzędem poświęcenia ognia.
 8. W Triduum Paschalnym prosimy poszczególne rejony parafii o przygotowanie Adoracji. Będzie też czas na Adorację indywidualną w ciszy. Program Triduum Paschalnego wraz z godzinami adoracji jest w gablocie i na stronach internetowych w zakładce (Wydarzenia) , można go także zabrać przy wyjściu z kościoła.
 9. Rezurekcja w Wielką Niedzielę o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. W Wielkanoc Msza św. popołudniowa będzie o godz. 13.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą tylko przed południem, nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 10. Dziękujemy tym, którzy porządkując groby zabierają śmieci do domu, prosimy by to czynili w miarę możliwości wszyscy, jeśli już zostawiamy śmieci na cmentarzu, pamiętajmy o ich segregowaniu.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.