Zesłanie Ducha Świętego – 05.06.2022 r.

  1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
  2. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, w Gnojnicy o godz. 16.30.
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie:

– środa – św. Jadwigi 

– czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– sobota – św. Barnaby Apostoła

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii wielkanocnej.

5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak w ubiegłe lata, prosimy o zaangażowanie w przygotowanie nie tylko jednej rodziny ale i sąsiadów, ołtarz 3 przygotowuje w tym roku blok 2A.

6. Dnia 4 sierpnia wyruszy 45 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy będą odbywać się przez formularz na stronie internetowej. Zapisy do dnia 16 lipca.

7. W przyszłą niedzielę, na prośbę Ks. Biskupa, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na modernizację Domu Rekolekcyjnego dla młodzieży bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie.

8. Worki na wywóz odpadów w Gnojnicy będą wydawane w środę w godz. od 10.00 do 16.00, w Szkole na Woli i w Domu Kultury.

9. Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw, które odbędzie się 8 czerwca o 10.30 w sędziszowskim Domu Kultury.