Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy okres komunii wielkanocnej.
  2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.
  3. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: poniedziałek – św. Antoniego, wtorek – bł. Michała Kozala, piątek – św. Alberta Chmielowskiego.
  4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem sumy, która będzie o godz. 10.30, a po niej uroczysta procesja. Prosimy o przygotowanie ołtarzy podobnie jak w ubiegłych latach, ołtarz 3 przygotowuje w tym roku blok 2A. OSP prosimy o zabezpieczenie drogi, mężczyzn o wzięcie chorągwi, dziewczęta o wzięcie feretronów.
  5. Procesja w oktawie będzie po Mszy św. wieczornej wokół kościoła. W niedzielę procesja po sumie.
  6. W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie odbędzie się Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Wstęp wolny. Koncert będzie też transmitowany w TV Trwam i przez internet.
  7. W niedzielę 19 czerwca odbędzie się w Rzeszowie Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Jadwigi Królowej o godz. 14.00. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami miasta do Parku Papieskiego, gdzie o godz. 16.00 rozpocznie się Piknik Rodzinny, który zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30.
  8. Została zabrana do renowacji XVII-wieczna figura Matki Bożej z wnęki nad wejściem do bocznej kruchty.
  9. Dzisiaj po Mszach św. jest zbiórka do puszek na remont Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego dla młodzieży w Rzeszowie.