XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022 r.

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy na procesję Bożego Ciała, dziękujemy strażakom zabezpieczającym drogę i niosącym baldachim, mężczyznom niosącym chorągwie, panu kościelnemu, panu organiście, ministrantom, dziewczętom niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, wszystkim biorącym udział w procesji. Bóg zapłać za liczną obecność i świadectwo wiary.
  2. Dzisiaj obchodzimy w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w wtorek św. Alojzego, w czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  4. Trwa oktawa Bożego Ciała, zachęcamy do udziału we Mszy św. i procesji dzieci, młodzież i starszych, w czwartek zakończenie połączone z błogosławieństwem dzieci, wianków  i ziół.
  5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy uczniów klas 7, którzy rozpoczną przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie klas 8 będzie 11 września podczas wizytacji naszej parafii przez księdza biskupa.
  6. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.
  7. W piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla szkoły w Górze Ropczyckiej, natomiast godz. 9.00 w kaplicy w Gnojnicy dla tamtejszej szkoły.
  8. Podobnie jak w ubiegłych latach w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. rano, będzie tylko Msza św. wieczorna o godz. 18.00, natomiast w niedziele będą Msze św. przedpołudniowe, nie będzie Mszy św. popołudniowej. Do końca czerwca Msze św. w dotychczasowym porządku. Również od września wrócimy do obecnego porządku.
  9. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny. Uroczysta suma o godz. 11.00. Spowiedź przed odpustem i końcem roku szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą św.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.