XVI Niedziela Zwykła –17.07.2022 r.

 1. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie:
  • piątek – święto św. Marii Magdaleny
  • sobota – św. Brygidy
 2. W środę przypada dzień naszej parafialnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która w tym roku jest połączona z peregrynacją figury Matki Bożej Fatimskiej z okazji 30 – lecia naszej diecezji. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00, od 12.00 – 13.00 adorację prowadzi młodzież, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.30 różaniec w intencji Ojczyzny, o godz. 18.00 Msza św. z oddaniem parafii i rodzin Matce Najświętszej. Od godz. 10.00-18.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, przychodźmy na indywidualną modlitwę w dogodnym dla nas czasie. Zachęcam do prowadzenia adoracji przez poszczególne grupy, rejony parafii czy róże różańcowe, proszę o zapisywanie się w zakrystii na konkretną godzinę.
 3. W środę nie będzie Mszy św. w Gnojnicy.
 4. W najbliższą niedzielę uroczystość odpustowa ku czci św. Jakuba. Uroczysta suma o godz. 11.00, po niej procesja. Sumę odprawi i kazania cały dzień będzie głosił ks. Tadeusz Mieleszko nasz tegoroczny rekolekcjonista. Spowiedź przed odpustem codziennie pół godziny przed Mszą św. a w sobotę od godz. 17.00.
 5. W najbliższą niedzielę po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i  pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa oraz zbiórka do puszek na pojazdy dla misjonarzy w ramach akcji „grosz za kilometr”.
 6. Zakończono rozbudowę kaplicy  w Gnojnicy połączoną z odwodnieniem całej kaplicy i budową nowego parkingu. Bardzo serdecznie dziękuję wykonawcom, ofiarodawcom, Radzie Parafialnej, Radzie Sołeckiej z Gnojnicy oraz wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie tej inwestycji. Przy okazji dziękuję za wszystkie ofiary na cele inwestycyjne, ogólnokościelne i bieżące utrzymanie parafii składane na tacę, do puszek, na konto parafialne, przy okazji sprawowania sakramentów i pogrzebów. Bóg zapłać!
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.