XXX Niedziela Zwykła – 23.10.2022 r.

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny, składka przeznaczona jest na misje.
 2. W piątek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez młodzież z Oazy.
 4. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie pół godziny przed nabożeństwem różańcowym. Zachęcamy do spowiedzi w celu zyskania odpustów za zmarłych.
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. przed południem będą w porządku niedzielnym, po południu nabożeństwo pokutne połączone z Mszą św. rozpocznie się o godz. 13.30. Odbędzie się też kwesta na utrzymanie cmentarza.
 6. Przez cały miesiąc listopad po Mszy św. wieczornej będą wypominki. Wypominki roczne będą w niedziele przed Mszą św. o godz. 6.30, 9.00 i 11.00.
 7. Została zamontowana na płocie tablica na nekrologi.
 8. Wczoraj odbyło się generalne sprzątanie cmentarza przez mieszkańców Góry Ropczyckiej. Bóg zapłać za solidną pracę.
 9. Bóg zapłać tym, którzy porządkując groby na cmentarzu zabierają śmieci do domu, jeśli już je wyrzucamy na cmentarzu, pamiętajmy o ich segregowaniu: szkło, plastik, sztuczne kwiaty i sztuczne wieńce wrzucamy do kontenera, natomiast naturalne kwiaty, trawę, ziemię, naturalne wieńce kładziemy na pryzmę obok. Z kwiatków prosimy ściągać doniczki. Bardzo prosimy by nie dawać starych stroików na opuszczone groby. Ograniczmy też ilość kwiatów i zniczy na grobach bliskich zmarłych. Najpiękniejszym darem jest nasz modlitwa, przyjęta komunia św., czy odpust ofiarowany za zmarłych.
 10. Burmistrz Sędziszowa informuje, że od 24-31 października będzie można składać w MOPS wniosek na preferencyjny zakup węgla kamiennego dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Sędziszów Małopolski.
 11. W ubiegłą niedziele zebrano do puszek 3508 zł. Bóg zapłać!