I Niedziela Adwentu-27.11.2022 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie i na powtórne przyjście Chrystusa w dniu Sądu Ostatecznego.
 2. Zapraszamy codziennie na Roraty o godz. 17.00, a o 16.40 na Godzinki. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i starszych. Dzieci mogą przynosić serduszka z dobrymi uczynkami, będzie losowana figurka Matki Bożej.
 3. Zachęcamy w Adwencie do abstynencji od napojów alkoholowych, można się wpisać do księgi trzeźwościowej wyłożonej na Ołtarzu Matki Bożej.
 4. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 5. W liturgii obchodzimy wspomnienie: w środę św. Andrzeja Apostoła, sobota – św. Franciszka Salezego.
 6. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny: duża 18 zł, mała 8 zł. Dochód przeznaczony jest na Caritas.
 7. W Adwencie będą rozprowadzane opłatki dla całej parafii w kościele i kaplicy w Gnojnicy. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie kościelnego i organisty.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.00. W Gnojnicy spowiedź w piątek od 14.00 a następnie Msza św. o godz. 15.00.
 9. W sobotę o godz. 8.00 udamy się do chorych. Będzie to jednocześnie spowiedź przedświąteczna chorych. Prosimy o zgłoszenie także tych chorych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi a nie odprawiają pierwszych sobót.
 10. W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.
 11. Następna niedziela będzie Dniem Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 12. W kaplicy Matki Bożej można składać trwałe produkty żywnościowe, które zostaną rozdzielone przed świętami wśród najbardziej potrzebujących.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Promyczka Dobra”.