II Niedziela Adwentu – 4.12.2022 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie w naszej parafii św. Mikołaj.
 3. W środę o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji mieszkańców Góry Ropczyckiej, poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. Od 12.00 do 13.00 będzie otwarty kościół, by można się pomodlić w Godzinie Łaski. W czwartek na Mszy św. wieczornej dzieci z klas trzecich, które przygotowują się do I komunii św. otrzymają medaliki.
 6. Roraty codziennie o godz. 17.00, a o 16.40 Godzinki. Zachęcamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych. Uczcijmy w ten sposób Matkę Bożą i wypraszajmy przez jej wstawiennictwo potrzebne łaski.
 7. Można nabyć świece na stół wigilijny: duża 18 zł, mała 8 zł.
 8. Na stolikach w kościele i kaplicy są do nabycia opłatki, ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na utrzymanie kościelnego i organisty. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw (dawne Suche Dni) w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.
 10. W sobotę, 10 grudnia zapraszamy o godz. 19.30 na adorację adwentową.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Burmistrz Sędziszowa zaprasza na VII Rodzinną Zabawę Mikołajkową oraz Kiermasz Bożonarodzeniowy, które odbędą się na sędziszowskim Rynku dzisiaj od godz. 14.30.
 13. W czwartek od 10.00 – 16.00, w Szkole w Gnojnicy Woli i w Domu Kultury w Gnojnicy Dolnej, będą wydawane worki na wywóz odpadów dla Mieszkańców Gnojnicy.