III Niedziela Wielkiego Postu -12.03.2023 r.

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
  2. We wtorek po Mszy św. wieczornej zabranie Rady Parafialnej.
  3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, w Gnojnicy o godz. 17.00.
  4. W piątek na Mszy św. wieczornej będzie poświęcenie krzyży dla kandydatów do bierzmowania.
  5. Rekolekcje parafialne będą w naszej parafii 23-26 marca. Poprowadzi je ks. Antoni Czerak proboszcz ze Świlczy. Polecajmy rekolekcje w naszych modlitwach.
  6. 24 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.45 w farze Sędziszowskiej. Więcej informacji na Facebooku – Ekstremalna Droga Krzyżowa Sędziszów Małopolski.
  7. W ubiegłą niedzielę zebrano do puszek na misje 3249 zł. Bóg zapłać w imieniu misjonarzy za ofiarność.
  8. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać trwałe produkty żywnościowe, które zostaną rozdane przed świętami najbardziej potrzebującym z naszej parafii.
  9. Dziękujemy za utrzymanie porządku na cmentarzu i zabieranie śmieci do domu. Jeśli już śmieci zostawiamy, prosimy by je segregować: szkło i plastik należy wrzucać do kontenera, natomiast kwiaty, naturalne wieńce, liście pozostawiać pod tabliczką „śmieci organiczne”. Prosimy by ograniczyć liczbę wieńców na pogrzebach i zniczy na grobach. W ubiegłym roku wywieźliśmy 7 kontenerów szkła i plastiku oraz kilkanaście przyczep odpadów organicznych.
  10. Podatek od  mieszkańców Gnojnicy Dolnej będzie zbierany w Wiejskim Centrum Kultury w czwartek i piątek w godz. 9.00-16.00.