Zesłanie Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, o godz. 11.00 Rocznica I Komunii św.
 2. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, w Gnojnicy o godz. 16.30.
 3. W miesiącu czerwcu po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W liturgii obchodzimy: w środę – święto Nawiedzenia NMP; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego, w sobotę  – św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 5. W środę zakończenie nabożeństw majowych, zapraszamy dzieci z planszami.
 6. W czwartek na Mszy św. wieczornej uczniowie klas VI otrzymają indeksy do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00. W Gnojnicy w piątek od 15.00 spowiedź i Msza św. o godz. 16.00.
 8. W sobotę o godz. 8.00 udamy się do chorych, natomiast o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii św. tych, którzy jeszcze nie spełnili tego wymogu przykazania kościelnego, spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.
 10. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak w ubiegłe lata, prosimy o zaangażowanie w przygotowanie nie tylko jednej rodziny ale i sąsiadów, ołtarz 3 przygotowują w tym roku stare bloki.
 12. W dniu 2 lipca organizowany jest dekanalny wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na jasną Górę. Zgłoszenia do 11 czerwca w parafii Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Promyczka Dobra”. Jest też 1 numer nowego Magazynu Niedzieli.