XI Niedziela Zwykła – 18.06.2023 r.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Alojzego, w sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. W piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla szkoły w Górze Ropczyckiej, natomiast o godz. 9.00 w kaplicy w Gnojnicy dla tamtejszej szkoły. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego i odpustem w czwartek od godz. 17.00.
  3. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma o godz. 11.00. Główny odpust ku czci św. Jakuba będzie 23 lipca.
  4. Podobnie jak w ubiegłych latach w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. rano, będzie tylko Msza św. wieczorna o godz. 18.00, natomiast w niedziele będą Msze św. przedpołudniowe, nie będzie Mszy św. popołudniowej. Do końca czerwca Msze św. w dotychczasowym porządku. Również od września wrócimy do obecnego porządku.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  6. Ukazał się album z kościołami naszej diecezji z okazji 30-lecia jej istnienia. W dostępnym u nas IV tomie znajdziemy kościoły naszego dekanatu Sędziszów Małopolski, dekanatu Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie, Kolbuszowa, Głogów Małopolski i Sokołów Małopolski. Są tam piękne zdjęcia i krótkie opracowanie historyczne. W albumie zamieszczono zdjęcia z naszego kościoła parafialnego i z kaplicy w Gnojnicy. Album można oglądnąć i kupić w zakrystii w cenie 100 zł.