XIX Niedziela Zwykła –13.08.2023 r.

1.  We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. jak w niedzielę w okresie wakacyjnym, na każdej Mszy św. będzie poświęcenie kwiatów, ziół i owoców, natomiast poświęcenie wieńców będzie  na Mszy św. o godz. 11.00.

2.  W Uroczystość Wniebowzięcia NMP odbędą się również Dożynki Gminne, na które zaprasza Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp. O godzinie 14.30 Msza św. dziękczynna za plony w kościele farnym, następnie przejazd na stadion, gdzie odbędzie się prezentacja wieńców żniwnych i program artystyczny.

3.  W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie:

    –  poniedziałek – św. Maksymiliana Kolbego

    – czwartek – św. Jacka

4.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5.  W ubiegłą niedziele zostało zebrane na rehabilitację Oskara 14455zł i 100 euro. Bóg zapłać. Za ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. w najbliższą niedzielę o godz. 6.30.

6.  Zgodnie z apelem abpa Stanisława Gądeckiego – przewodniczącego KEP, dzień 15 sierpnia 2023 r. obchodzony będzie w Kościele w Polsce jako Ogólnopolski Dzień Solidarności ze Słowenią. W związku z tym, w uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy modlić się w poszkodowanych w powodzi, a po Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek Caritas na ten cel.