XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023 r.

  1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, w niedziele o 15.30.
  2. W liturgii obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę św. Łukasza, w piątek św. Jana Kantego.
  3. Na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Przy wypominkach rocznych prosimy wpisać godzinę Mszy św. przed którą mają być czytane.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
  5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.
  6. W najbliższą sobotę od godz. 8.00 odbędzie się generalne sprzątanie cmentarza, w tym roku sprzątają mieszkańcy Zagorzyc.
  7. Bóg zapłać tym, którzy porządkując groby na cmentarzu zabierają śmieci do domu, jeśli już je wyrzucamy na cmentarzu, pamiętajmy o ich segregowaniu: szkło, plastik, sztuczne kwiaty i sztuczne wieńce wrzucamy do kontenera, natomiast naturalne kwiaty, trawę, ziemię, naturalne wieńce kładziemy na pryzmę obok. Z kwiatków prosimy ściągać doniczki. Bardzo prosimy by nie dawać starych stroików na opuszczone groby. Ograniczmy też ilość kwiatów i zniczy na grobach bliskich zmarłych oraz wieńców podczas pogrzebów. Najpiękniejszym darem jest nasza modlitwa, przyjęta komunia św., czy odpust ofiarowany za zmarłych.
  8. W najbliższą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św. i przyjmujących komunię św.
  9. Przyszła niedziela rozpoczyna w Kościele Katolickim Tydzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na misje.