I Niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Zapraszamy codziennie na Roraty o godz. 17.00, a o 16.40 na Godzinki. Zapraszamy z lampionami dzieci, młodzież i starszych. Dzieci będą otrzymywały obrazki i będzie losowana figurka Matki Bożej.
 3. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o godz. 6.30 i 17.00, w Gnojnicy o godz. 15.30. Od 12.00 do 13.00 będzie otwarty kościół i kaplica w Gnojnicy by można się pomodlić w Godzinie Łaski. W tym dniu, z racji uroczystości, nie ma obowiązku zachowania postu piątkowego.
 4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP podczas wieczornej Mszy św. dzieci klas III otrzymają poświęcone medaliki, natomiast o godz. 19.30 zapraszamy na Adorację Adwentową przygotowaną przez Oazę i ministrantów.
 5. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny: duża 18 zł, mała 8 zł. Dochód przeznaczony jest na Caritas.
 6. W Adwencie będą rozprowadzane opłatki dla całej parafii w kościele i kaplicy w Gnojnicy. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie kościelnego i organisty.
 7. W środę po Mszy św. wieczornej będzie w naszej parafii, tak jak co roku, św. Mikołaj.
 8. W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.
 9. Następna niedziela będzie Dniem Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 10. W kaplicy Matki Bożej można składać trwałe produkty żywnościowe, które zostaną rozdzielone przed świętami wśród najbardziej potrzebujących.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Promyczka Dobra”.
 12. Burmistrz Sędziszowa zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy i Zabawę Mikołajkową, które odbędą się dzisiaj o godz. 14.00 na Rynku.
 13. W piątek od 10.00 – 16.00, w Szkole w Gnojnicy Woli i w Domu Kultury w Gnojnicy Dolnej, będą wydawane worki na wywóz odpadów dla Mieszkańców Gnojnicy.