III Niedziela Adwentu – 17.12.2023 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.
  2. W tym tygodniu w związku ze spowiedziami w dekanacie Roraty o godz. 18.00. W Gnojnicy nie będzie Mszy św. w środę. W sobotę zakończenie rorat, zapraszamy dzieci z planszami.
  3. Spowiedź przedświąteczna w środę po południu 14.30-18.00 z przerwą 16.00-16.30. Będą księża z dekanatu, prosimy by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  4. W najbliższą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko przed południem. Zwyczajowo powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych przynajmniej podczas Wieczerzy Wigilijnej, chociaż post nie obowiązuje. Pamiętajmy by zacząć wieczerzę modlitwą, przeczytać fragment Pisma św. o Narodzeniu Pana Jezusa, podzielić się opłatkiem, śpiewać kolędy a nade wszystko okazać sobie życzliwość o której czasem zapominamy na co dzień.
  5. W Boże Narodzenie Msze św. będą tylko przed południem, natomiast na św. Szczepana Msza św. będzie także po południu o godz. 13.00.
  6. Pasterka w Gnojnicy o 22.00 a w kościele parafialnym o 24.00. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  7. OSP Gnojnica Dolna będzie w najbliższą sobotę rozprowadzać kalendarze.