I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przez ostatnie dwie niedziele prowadzili i uczestniczyli w Nabożeństwie Czterdziestogodzinnym.
  2. Przez cały Wielki Post pół godziny przed Mszą św. wieczorną śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00 w Górze i Gnojnicy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W Wielkim Poście zachęcamy do abstynencji od alkoholu i wpisywania się do księgi trzeźwości, która jest wyłożona w kaplicy Matki Bożej.
  4. W najbliższą niedzielę  będziemy przeżywać  dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na rzecz pomocy misjonarzom.
  5. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne przysłane przez Caritas w cenie 8 zł i świece – paschłki w cenie 13 zł. Można też zabrać skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które złożymy w Niedzielę Miłosierdzia.
  6. Na bocznym ołtarzu jest skarbonka na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
  7. W ubiegłą niedzielę zostało zebrane na ogrzewanie: w kościele – 8934 zł.  i w kaplicy w Gnojnicy – 1385 zł. Bóg zapłać!
  8. Urząd  Stanu Cywilnego w Ropczycach informuje, że jubilaci, którzy osiągnęli 50 letni staż małżeństwa mogą zgłosić chęć otrzymania medalu do końca lutego.