Gnojnica Dolna
Ogłoszenia - Parafia Góra Ropczycka p.w. Św. Jakuba Starszego Apostoła
Ogłoszenia - Parafia Góra Ropczycka
A A A
      


 

                                           Ogłoszenia duszpasterskie

                              Niedziela Miłosierdzia Bożego - 11.04.2021 r.

 

 

1.   Dzisiaj o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i prywatna adoracja, następnie o godz. 15.50 Msza św. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Skarbonki wielkopostne można złożyć przed ołtarzem Serca Pana Jezusa.

2.   Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3.   Na czas ograniczeń liczby ludzi w kościele Msza św. w sobotę wieczorem  jest odprawiana jako niedzielna.

4.   W środę rano nowenna do św. Józefa, wieczorem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.   W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.

6.   W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

7.   Składka w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i kaplicy.

8.   Na 9 maja zostały zarządzone bezpośrednie i powszechne wybory sołtysa Góry Ropczyckiej. Odbędą się one w Szkole Podstawowej w godz. 8.00-16.00. Kandydatów na sołtysa można zgłaszać do 19 kwietnia.


 

                                        Ogłoszenia duszpasterskie

                                Niedziela Wielkanocna - 04.04.2021 r.

 

1.   Dzisiaj i jutro Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę, po południu Msze św. o godz. 13.00. Dzisiaj od 10.00 – 11.00 będzie rozdawana komunia św. dla tych, którzy uczestniczą we Mszy św. online.

2.   Zmiana tajemnic różańcowych będzie w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

3.   W drugi dzień świąt składka na uczelnie katolickie.

4.   W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, składka będzie przeznaczona na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Skarbonki wielkopostne można złożyć przed ołtarzem Serca Pana Jezusa.

5.   W czwartek o godz. 15.00 będzie w naszym kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach ogólnopolskiej lednickiej modlitwy za młodzież i wszystkich potrze­bujących.

6.   Dziękuję wszystkim za pomoc w dobrym przeżyciu Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych: księdzu Ryszardowi, panu kościelnemu i Kamilowi za przygotowanie Bożego Grobu, Ciemnicy i kościoła na święta, paniom sprzątającym, panu organiście i chórowi, wszystkim czytającym i śpiewającym psalmy, służbie liturgicznej.

7.   Wszystkim parafianom i przybyłym gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały obdarza wszystkich potrzebnymi łaskami, zdrowiem i swym błogosławieństwem. Niech Zmartwychwstanie Chrystusa będzie dla wszystkich źródłem nadziei. Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja! 


 

                                             Ogłoszenia duszpasterskie

                                         Niedziela Palmowa - 28.03.2021 r.

 

 

1.   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

2.   W tym tygodniu będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do środy w godz. 16.30 - 18.00 i przed poranną Mszą św., ponadto w środę spowiedź od 10.00-12.00.

3.   Do wtorku można składać trwałe produkty żywnościowe, które zostaną przekazane przez Parafialny Zespół Caritas najbardziej potrzebującym.

4.   W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 23.00.

5.   W Wielki Piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, o 17.30 Liturgia Męki Pańskiej. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do 23.00. Ze zrozumiałych względów nie całujemy krzyża, cześć krzyżowi można oddać przez ukłon. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły dotyczy osób od 18 do 60 roku życia, natomiast powstrzymanie się od pokarmów mięsnych dotyczy osób od 14 roku do końca życia.

6.   W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 -13.00 co pół godziny. Poświęcenie w Gnojnicy o godz. 9.00. Liturgia Paschalna Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00 obrzędem poświęcenia ognia.

7.   Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i Bożym Grobie będzie w tym roku ze względu na pandemię indywidualna, każdy niech przyjdzie w odpowiednim dla siebie czasie na osobistą modlitwę. Kościół będzie otwarty od godz. 6.00 – 23.00

8.   Rezurekcja w Wielką Niedzielę o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msza św. popołudniowa będzie o godz. 13.00. W Niedzielę Wielkanocną będzie rozdzielana komunia św. w godz. 10.00 – 11.00 dla tych którzy będą uczestniczyć we Mszach św. przez media.

9.   Zgodnie z nowym zarządzeniem władz państwowych w naszym kościele może przebywać do 30 osób. Na zewnątrz nie ma ograniczeń, trzeba zachować 1,5 m odległości. W kaplicy w Gnojnicy może przebywać do 10 osób.

10. Prosimy by porządkując groby zabierać śmieci do domu, jeśli zostawiamy je na cmentarzu, pamiętajmy o ich segregowaniu. Prosimy o wycięcie uschniętych bukszpanów.

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Promyczka Dobra”.

12.Siostry Prezentki prowadza rekrutację do klas I LO im. Jana Pawła II w Rzeszowie. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły i na plakacie.